מתי בפעם האחרונה הרגשת בלב ובגוף את סוד פשטות הדברים, את החיבור לעצמך, את הקִרבה לאדמה הטובה וההנאה ממתנותיה ואת הזכות לחיות כך בתחילת המאה ה-21 הסואנת והקצבית.

למרות שהנסיעה מירושלים לבת דרור אורכת עשרים דקות בלבד, תמצאו את עצמכם בחוויה קסומה וייחודית המפגישה עם חיים בטבע, עם בית מגורים שנבנה בבנייה טבעית, עם הסטודיו ובקתת האירוח שהקמנו במו-ידינו ועם הבוסתן שאנו מטפחים.
ביקור בבת דרור – בית למלאכות הוא הזדמנות לצאת מהשגרה המוכרת, להתבשם מהטבע כפי שהוא ולחוות חיבור לטבע ולאדמה, אך לא רק כצופים! אצלנו תוכלו להתנסות במלאכות יד, במגע אמיתי עם חומר, להעשיר ידע על בנייה טבעית, סוס גילוף ונגרות מסורתית ולפגוש דברים שתיכף יהיו בגדר "עולם הולך ונעלם".

בואו בזוג, בואו עם כל המשפחה, בואו עם חברים.

רגע לפני שאתם ממשיכים, חשוב לנו שתדעו- אין צורך בידע מוקדם.
כל מה שצריך זה לבוא, להסכים לנכוח, לנשום מלוא הריאות ולתת לעיניים להישטף וללב להתמלא במראות ארץ בראשית.

הבוסתן שלנו

אֶרֶץ טוֹבָה... אֶרֶץ חִטָּה וּשְׂעֹרָה, וְגֶפֶן וּתְאֵנָה וְרִמּוֹן; אֶרֶץ-זֵית שֶׁמֶן, וּדְבָשׁ.

דברים ח

בבוסתן ובשטח הסובב את בת דרור גדלים שבעת המינים שנתברכה בהם ארצנו: השעורה שגדלה בר, החיטה אצל השכן ממול, הגפן, התאנה, הרימון, הזית והדקל (דבש התמרים).
עצי הפרי משמחים את הפה, העיניים והאף – תפוח, חרוב, אגס, אפרסק, שסק, פומלית, תפוז, לימון, שזיף, משמש וכן אקליפטוס ואלה ארץ ישראלית. ויש גם צמחי תבלין ומרפא – נענע, לואיזה, לימונית, גרניום לימוני, מרווה, לבנדר, אלוורה ורוזמרין.
פריחתו העדינה של שיח אברהם מעטרת בגווניה הסגלגלים את הנוף.
חלק מהאורחים המגיעים לבת דרור במסגרת ביקור בארץ, בוחרים להעשיר את הבוסתן שלנו בעץ שהם נוטעים במו-ידיהם. אנו מכינים מראש את העצים ואת בורות הנטיעה, והם שותלים את העץ ומקיימים את מצוות נטיעת עצים בארץ ישראל.

מתנדבים מחו"ל

בת דרור – בית למלאכות מארחת מתנדבים מכל העולם המגיעים אלינו לתקופה שבין מספר ימים לחודש, ומסייעים לנו בעבודות בנייה ופיתוח ובתפעול המקום. בעזרתם של צעירות וצעירים חרוצים ובעלי רוח נתינה מארצות אירופה, מיפן ומארצות הברית הושלמו בניית הסטודיו ובקתת המתנדבים, הטרסות, השבילים, מדרגות האבן והספסלים.
המתנדבים שותפים גם בהכנות לקראת הסדנאות היצירה הנערכות בסטודיו, ומסייעים ביצירת המוצרים הנמכרים בחנות הסטודיו – ציורים על זכוכית, עבודות קרמיקה, מוצרי קוסמטיקה ועוד.
אלה הבוחרים להתארח אצלנו גם בסופי השבוע, מקבלים הזדמנות לחוות את יום השבת היהודי:)
מתנדבת ומתנדב יקרים, מוזמנים למצוא אותנו כאן

https://www.workaway.info

ולהגיע!